THY İSTANBUL İÇİN FENOMENLERİ AĞIRLIYOR

0
3471

thy1_590

Türk Hava Yolları sponsorluğunda düzenlenen ve geçtiğimiz Cuma günü başlayıp bugün sona erecek olan “#InstaMeetTK0001” projesi, üç imparatorluğa başkentlik yapmış eşsiz güzellik İstanbul’un tüm açılarını Instagramın en çok takip edilen isimleriyle buluşturuyor. Proje kapsamında dört farklı ülkeden beş Instagram fotoğrafçısı İstanbul’u gezerek şehri 11 farklı noktadan fotoğraflıyor.

Türk Hava Yolları öncülüğünde gerçekleşen projenin amacı, İstanbul’un tarihi dokusunu, fotoğrafın evrensel dilini kullanan sanatçıların kendi yorumlarıyla tüm dünyaya anlatmak ve tanıtmak. Modern, mistik, tarihi ve renkli İstanbul görüntülerini, farklı bakış açılarından sunan projeye Instagram’da 1 Milyon 250 bin takipçisi bulunan ABD’li Liz Eswein, 800 bine yakın takipçisi bulunan ABD’li Pei Ketron, 600 bine yakın takipçisi olan Fransız VuThéara Kham, 400 binin üstünde takipçisi bulunan Hollandalı Eelco Roos ve 200 binin üzerinde takipçi ile Japon Hiroaki Fukuda katılıyor

Projedeki öncelikli amaç, İstanbul’daki günlük hayatın cazibesini dünyanın en iyi Instagram fotoğrafçılarının aracılığında tüm dünya ile paylaşmak. Bu proje ile gerçek İstanbul deneyiminin dünya genelinde çok takip edilen diyaframlardan yansıtılması ve ayrıca İstanbul’un bilinen mekânlarına farklı bakış açıları getirilerek bugüne dek fark edilememiş güzelliklerin bu vesileyle gün yüzüne çıkarılması amaçlanıyor. Rengârenk İstanbul görüntülerini, farklı kadrajlardan yakalayarak İstanbul’un mevcut görsel varlığına ilâve bir zenginlik katmak proje dâhilindeki öncelikli hedeflerden bir diğeri.

“#InstaMeetTK0001” bitiminde, yaklaşık 60 adet İstanbul temalı fotoğraf, Instagram üzerinden paylaşılmış olacak. Fotoğrafların proje süresince dünyanın dört bir yanında 4 Milyonun üzerinde insana ulaşması hedefleniyor.

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here