Havacılık ve Uzay Konferansına Davet

Türk Hava Kurumu Üniversitesi bu yıl ilkini gerçekleştireceği "1. Uluslararası Havacılık ve Uzay Konferansı" nı sizlere duyurmak isteriz. 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde üniversite kampüsünde gerçekleştirilecek konferansın teması "Havacılık ve Uzay Malzemeleri" dir.

0
4088

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin’ in konferans ile ilgili mesajını sizlerle paylaşıyoruz;

Ülkemizin ilk ve tek havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, olarak üniversitemizin adına yakışır bir şekilde yine bir ilki gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda; “Havacılık ve Uzay Malzemeleri” teması ile 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde Üniversitemizde “I. ULUSLARARASI HAVACILIK VE UZAY KONFERANSI (INTAAC’14)” düzenlenecektir.

Türk yapımı hava ve uzay araçları ile ilgili önemli çalışmalardan birinin bu konudaki akademik çalışmaların teknolojiye dönüştürülebilmesi ve sanayii ile entegre edilebilmesi olduğunu düşünmekteyiz. Bu bağlamda, ulusal ve yabancı bilim adamları ile sektörün uzmanlarının bir araya getirilerek bir sinerjinin yaratılması yerli yapım hava ve uzay araçlarının geliştirilebilmesi için önem arz etmektedir.

INTAAC’14 ile alanın önder bilim insanlarıyla, sektörün uzmanlarını bir araya getirerek, ülkemizde ve dünyadaki mevcut çalışmaları tartışmak istiyoruz. Böylece üniversitemiz misyonuna uygun bir şekilde ülkemizi sektörde daha ileriye taşımaya, ülkemizin kendi teknolojisini üretmesine ve hatta pazarlayabilmesine, yerli yapım teknolojik havacılık ve uzay malzemeleriyle uluslararası alanda da söz sahibi olabilmesine katkı sağlamayı planlıyor ve sizleri de aramızda görmeyi ümit ediyoruz.

Konferansımıza ilişkin afişimiz ekte sunulmakta olup, Konferansla ilgili detaylı bilgi ve programa http://intaac.thk.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here