Koridor Kısmına Neden Erkekler Oturmak İster?

Kimi ayağını rahat uzatmak veya uçaktan erken inmek için koridor tercih ediyor. Ama genellikle de iş seyahatine çıkmış, kravat takmış erkek yolcular koridor tarafına oturuyor.

0
2158

Kimi ayağını rahat uzatmak veya uçaktan erken inmek için koridor tercih ediyor. Ama genellikle de iş seyahatine çıkmış, kravat takmış erkek yolcular koridor tarafına oturuyor. İşte Hunch.com tarafından yapılan araştırmanın sonuçları…

YAŞ ORTALAMALARI YÜKSEK: Yaş ortalaması artıkça, özellikle de iş seyahati yapan erkek yolcuların favori yeri koridor. Genellikle boyu uzun olanlar burada daha rahat oturuyor. Kalkıp tuvalete gidecekleri zaman kimseyi de rahatsız etmek zorunda bırakmıyor.

HIZLI ÇIKIŞ AVANTAJI: Bu koltukların bir başka avantajı da uçaktan daha erken yani kimseyi beklemeden, yol vermeden çıkabilmek. Toplantıya giden veya dönüş uçağında bir an önce evine ulaşmak isteyen, uçulan yere göre değişmekle birlikte kravatlı yolcuların favori koltukları koridor.

AİLE İLE UÇANLAR: Tek çocuklu ailelerde, genellikle çocuk pencere kenarına, anne orta koltuğa oturuyor. Babaya ise koridor kalıyor. Genellikle Türk veya doğu kültüründe ise aileyi koruma içgüdüsü ile çocuk ve kadın iç tarafa alınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here