İstanbul Havacılık Eğitim Fuarına Sayılı Günler Kaldı

0
3413

İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı; uçuş eğitim ve tip eğitim organizasyonları, yedek parça tedarikçileri, bakım – onarım şirketleri, piston motorlu uçak üreticileri, simülatör üretim şirketleri, havacılık akademisi kurumları, uçuş ekipman sağlayıcıları, havacılık basın yayın kuruluşları, broker şirketleri ve havacılık sektöründeki birçok şirketi bir araya getirerek 2013 yılında büyük bir ses getirmiştir. Ekim ayında gerçekleşecek organizasyona sayılı günler kaldı.

Ülkeler arasında hızla artan ticari, sosyal ve kültürel ilişkiler sonucu, zamanı verimli kullanmak ve hızlı ulaşım önemli kavramlar haline gelmiştir. Küreselleşme ulaşımı uluslararası bir gereksinim haline getirmiş bunun sonucu olarak havacılık ilgi gören, en çok tercih edilen ve hayati önem taşıyan bir endüstri haline gelmiştir.

Havacılık sektöründeki bu hızlı büyüme süreci, kalifiye personel ihtiyacını doğurmuştur. Bu bağlamda, havacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar sektöre kalifiye personel yetiştirmek adına kritik bir yere sahiptir.

İstanbul Havacılık Eğitim Fuarına , sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinilirliğini arttırarak işbirliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri son kullanıcıya sunmak, sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan sizleri haberdar etmek için düzenlenen etkili bir platformdur.

Mavi Fuarcılık tarafından geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen İstanbul Havacılık Eğitim Fuarına ; uçuş eğitim ve tip eğitim organizasyonları, yedek parça tedarikçileri, bakım – onarım şirketleri, piston motorlu uçak üreticileri, simülatör üretim şirketleri, havacılık akademisi kurumları, uçuş ekipman sağlayıcıları, havacılık basın yayın kuruluşları, broker şirketleri ve havacılık sektöründeki birçok şirketi bir araya getirmiş, toplamda 63’ü Türkiye’den, 40’ı farklı kıtalardan olmak üzere 103 katılımcı ve 7 bin 800 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamıştır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen IFTE, havacılık dernekleri ve vakıflarına ev sahipliği yapmış fuar süresince sektörün duayen isimlerini ağırladığı 15 ayrı konferans ve söyleşi ile havacılığın geleceğine ışık tutmuştur.

İstanbul Havacılık Eğitim Fuarına 2014’de sektöre ait en güncel yenilikler, havacılığın dünyadaki en etkin temsilcileri ile yeniden kapılarını açıyor. Hezarfen Havacılık Dergisininde katılımcı olarak yer aldığı fuarda standımızda sizleri de misafir etmekten onur duyarız..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here