Boeing Cep Telefonu Üretti. Peki Fiyatı?

0
3252
Çoğumuz izlediğimiz filmlerde tanık olduğumuzda bizleri hayretler içerisinde bırakan buluşlara “Acaba ne zaman bizde kullanmaya başlarız?”, diye merak etmişizdir. Boeing firması James Bond ve Görevimiz Tehlike filmlerinde tanık olduğumuz “Kendini İmha Eden Telefonu” Black (Siyah)’ı geçtiğimiz hafta Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde kullanıcıların beğenisine sundu. Bu adım ile boeing cep telefonu piyasasına da giriş yapmış oldu.

Sivil ve askeri pazar amaçlı uçak üreten ve bu alanda dev firmalardan biri olan Boeing bu kez telefon sektöründe karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Üreteceği bu telefonun sektöre yeni bir heyecan getirmesi bekleniyor. Çünkü bu telefonun piyasadaki diğer cep telefonlarına göre önemli bir farkı var. Şimdi fark yaratan özelliğine değinelim.
 
Güvenilir yapısıyla dikkat çeken telefon hem telefon görüşmelerini gizliyor hem de telefonun kasasının açılması durumunda içindeki veriler otomatik olarak siliniyor ve üçüncü bir kişinin telefondaki bilgilere ulaşmasını önlemek için cihaz kullanılamaz hale geliyor. Kısacası kendini imha ediyor. Bununla birlikte Android işletim sistemini kullanan ve güvenli aramalar için çift SIMkart desteği de sunan telefon 4G desteğine de sahip.  

Bu özelliği ile iştahımızı kabartan ve “Bundan bir tane de bende olmalı”, dememenizi tavsiye ediyorum. Çünkü Boeing’in bireysel kullanıcılara kötü bir haberi var. Boeing sözcüsü kendini imha eden telefonunun müşteri seviyesinde satışının olmayacağını açıkladı. Kendini imha eden telefonu sadece firma ortakları ve ABD hükümetinin üst düzey çalışanları temin edebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here