Çelik-İş Sendikasından Habom Çalışanlarına Önemli Mesaj!

0
3779

Çelik-İş Sendikası üyelerine gönderdiği mail ile Habom çalışanlarını Hava İş Sendikası’na kaptırmayacağını bir kez daha duyurmaya çalıştı. Habom’dan ayrılıp THY Teknik için iş başvurusu yapan personelin kıdem durumu ve hak kaybı konusunda sesi çıkmayan Hava-İş sendikasına karşı, personelin hakkını gözetmeye çalıştığını belirten Çelik-İş sendikasından bilgilendirme mailleri gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol ile THY HABOM çalışanlarının yeni haklar kazandığını açıklayan Hava İş Sendikası’nın çalışanların 10 yılını rehin aldığını ileri süren Çelik-İş, bazı personelin daha düşük maaşlara çalışacağını kaydetti.

İşte Çelik İş Sendikası’nın üyelere gönderdiği o mail:

Hepinizin bildiği üzere, iş kolu itiraz mahkemesinin sonuçlanmasına müteakip THY Habom A.Ş ile THY Teknik A.Ş’nin birleşmesi, bilgimiz ve kontrolümüz dahilinde tek çatı altında toplanması söz konusudur. Bu birleşme üyelerimizin özlük hakları kaybolmadan HAK-İŞ Konfederasyonu ve ÇELİK-İŞ Sendikası önderliğinde yapılacaktır. Bu güne kadar THY yöneticileriyle bu konu hakkında defalarca görüşerek alt yapısını hazırlamış bulunmaktayız. THY Teknik A.Ş’nin ilanına başvuran hiçbir üyemiz hak kaybına uğramayacak ve geçmişteki tecrübeleri sayılarak Teknik A.Ş ile birleşmede hangi kademede olması gerekiyorsa o kademede işine devam edecektir. Halen başvuru yapmayan üyelerimize ise mahkeme sonuçlanana kadar durumlarını korumalarını, zaten mahkemeden sonra bu birleşmenin personelin hak kaybına uğramadan olacağının bilgisini vermek istiyoruz. THY yönetimiyle yapılan görüşmeler doğrultusunda, bütün üyelerimizin geçmişteki (eski MNG ve Habomda’ki) tecrübelerinin sayılacağı, kıdem tazminatlarının yok sayılmayacağı taahhüt edilmiştir. Bu bilgiler ÇELİK-İŞ sendikası’nın THY yönetimiyle yapılan mutabakatı doğrultusunda sizlerle paylaşılmaktadır.

Bu mailden bir gün sonra GENEL MERKEZDEN DÜZELTME adı altında yeni bir mail daha geldi. Mail’de yer alan bilgiler ise şöyle;

Dün gönderdiğimiz mailde ”THY Teknik A.Ş’nin ilanına başvuran hiçbir üyemiz hak kaybına uğramayacak ve geçmişteki tecrübeleri sayılarak Teknik A.Ş ile birleşmede hangi kademede olması gerekiyorsa o kademede işine devam edecektir” cümlesi sehven yazılmış olup, başvuru yapanların hangi şartlarda işe alınacağına dair kesin bir bilgi olmamakla birlikte tüm üyelerimize mahkeme sonuçlanana kadar durumlarını koruyarak bizimle birlikte hareket etmeleri hususunu önemle duyururuz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here