Dünyadaki İlk ve Tek Uçak Otel

0
5242

uçak hotelİsveç’teki Arlanda Havaalanı dünyanın ilk ve tek uçak hosteline ev sahipliği yapıyor. Stokholm’deki havaalanının içinde bulunan Jumbo Stay isimli hostelin 85 yatağı bulunuyor.İsveç’te girişimciler Boeing 747 tipi bir uçağı 27 odalı bir hostele çevirdi. Uçak otel özellikle gençlerin ilgi odağında.

Yatırımcı Oscar Divs tarafından 2006 yılında satın alınarak 27 odalı otel haline getirilen uçakta bir de suit bulunuyor.

Başkent Stokholm’deki hostelin kokpitinde uyumak isteyenler 500 euroyu gözden çıkarmak ve banyoyu diğer turistlerle paylaşmak zorunda. İsveç’teki Arlanda Havaalanı dünyanın ilk ve tek uçak hosteline ev sahipliği yapıyor. Stokholm’deki havaalanının içinde bulunan Jumbo Stay isimli hostelin 85 yatağı bulunuyor. 25 odası ve kokpit bölümünde yer alan özel suiti ile turistlere bir fırsat sunduğunu söyleyen girişimci Oscar Dios “Yeni oteller açmayı düşünüyorum. En pahalı oda olan kokpit suitinde kalmak 500 euro” dedi.

500 yolcu kapasiteli jumbo jetin 1976 yılında yapıldığını ve 2002’de emekliye ayrıldığını belirten Dios, “Diğer odalar hostellerde olduğu gibi yatakhane düzeninde ve fiyatlar 60 euro’dan başlıyor” açıklamasını yaptı. Fiyatlara kahvaltının dahil olduğu hostelde mutfak ve tuvalet ortak paylaşım alanında bulunuyor. Resepsiyon da havaalanı gibi tasarlandı.

Uçak Otelin Fiyatı Ne Kadar?

Bu kadar lüks ve farkı ile dikkatleri üzerine çeken uçak hotel belirlemiş olduğu fiyat ile misafirlerine zor anlar yaşatmıyor. Yolunuz bu otele düşerse bir gece konaklamanızı öneriyoruz. Otelin geceliği 50 Euro ve uçakta televizyon, internet bağlantısı da unutulmamış.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here