Ucuz Uçak Biletini Ak Sakallı Google Amcamıza Soruyoruz

0
3595

İnternet, uzay, araba teknoloji, cep telefonu derken hayatımızın her alanında kullanmaya başladığımız Ak Sakallı Google Amcamız şimdi de uçak biletleri fiyatına el attı. Google, arama temelli teknolojilerini karşılaştırma servisleri alanında kullanmaya geçirmeye devam edecek gibi görünüyor.  Bilet karşılaştırması yapacak olan bu servis, sizlere ucuz uçak bileti bulmanıza yardım edecek. Ürünler, finansal ihtiyaçlar ve otellerden sonra Google bu kez uçak bileti karşılaştırmasına el atıyor. Google Flights’ın öncelikli rakibi kesinlikle Bing Travel olacak diye düşünüyoruz.

Uçak bileti karşılaştırma hizmetine Google.com/flights adresinden erişilebilirsiniz. Ayrıca bu servis, Google aramalarına da dahil edilecek ve uygun uçak bileti arayanlar için basit ve etkili bir karşılaştırma motoru olacak. Aramalarda fiyat, zaman, uçuş süresi gibi filtreler kullanılabilecek. Servis şimdilik sadece ABD içi uçuşlar için sonuç veriyor ama zamanla diğer ülke ve bölgelere de açılacak. Bu alanda dünya genelinde önemli pazar boşlukları var.Google Flights Arama
Aşağı yukarı her hizmette olduğu gibi bu servisin altyapısında da Google’ın satın aldığı bir servis bulunmakta. 2010′un yaz aylarında 700 milyon dolara satın alınan ITA Software’in Google Flights’a kaynak teşkil edeceği bu yılın Ağustos ayında paylaşılmıştı. Dolayısıyla giderek popülerleşen online uçak bileti satışlarının Google’ı da kendine çekmiş olması bize göre beklenilen bir olaydı.

Bing’in önemle üzerinde durduğu Bing Travel, Google’ın bu çıkışı karşısında işine daha sıkı sarılmalı. Kayak.com ve benzeri servislerin ise biraz trafik kaybedeceğine ve daha sıkı bir rekabet ortamında kalacaklarına şüphe yok.

Son olarak şunu da belirtelim Google, bu yılın Mart ayında fiyat karşılaştırma sitesi Beatthatquote‘u satın almıştı.

Büyümesine hızla devam eden Ak Sakallı Google Amcamız bakalım ilerleyen günlerde bize ne gibi yenilikler sunacak…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here