Etimesgut Vecihi Hürkuş Sivil Havacılık Koleji

0
9061

Etimesgut Sivil Havacılık Koleji; Havacılık Sektörü’nde pilotluk, uçak mühendisliği, helikopter mühendisliği, kabin hizmetleri, hava lojistiği gibi çok geniş bir skalada kariyer planı yapan gençlerimizi daha lise çağlarında hem akademik olarak hem de fiziksel olarak hazırlamayı amaç edinmiş eğitim programları sunan bir meslek okuludur. Okulumuzda bulunan bölümler ise Uçak Bakım, Kabin Hizmetleri ve Hava Lojistiği bölümleridir.

Tüm eğitim hayatı boyunca gerek simülasyon donanımları, hem teorik bilgi, hem de alanında profesyonel kişilerle sahada yapılacak stajlarla yetiştirilen öğrencilerimiz, kariyer planlamalarındaki tercihlerine göre; gerek liseden mezun olur olmaz gerekse de yine hedefledikleri alanda lisans eğitimlerini tamamlayarak iş hayatına atılabilmektedirler.

Bugün Türkiye’de de Havacılık Sektörü’nde kariyer planlaması yapmış ancak daha lise çağlarından beri doğru yönlendirmelerin yapılması sağlanmamış gençlerimiz ne yazık ki her türlü teorik bilgiye sahip olmalarına rağmen bir takım kriterlerin uyumsuzluğu nedeniyle aradıkları sonuca ulaşamamaktadırlar. Bugün Havacılık Sektörü’nde hem çok büyük bir istihdam alanı olması hem de yine aynı alanda işsiz durumda olan havacılık yetişmiş elemanlarının olmasının nedeni budur. Sadece çok basit bir örnek vermek gerekirse; öğrenci lise çağında kendisini sadece günlük hayatta kullanılan İngilizceye hazırlamakta, uçuş İngilizcesine dair hiçbir şey öğrenmeden mesleğe atılmaya çalışmaktadır.

Bunu son anda öğrenen eleman, uçuş İngilizcesini öğrenmeye çalışırken sahip olduğu artı yönleri zayıflamakta, bunun neticesinde de önceden hazır olduğu durumlardan da elenebilmektedir. Bu farkındalıkla yola çıkan okulumuzda; öğrencilerimiz hangi bölümü seçerse seçsinler bir ön uygunluk kontrolünden geçirilirler. Uygunluk

onayından sonra 4 yıl boyunca, bölümlerinde ihtiyaç duyulan tüm teorik ve pratik hazırlık eğitimleri kendilerine uzman kadromuz tarafından verilir. Böylece okulumuzdan mezun olan tüm öğrencilerimiz kendi alanlarında aranılan personel yeterliliklerine fazlasıyla sahip olmaktadırlar.

Tüm öğrencilerimiz 4. Sınıfta anlaşmalı olduğumuz pilot akademilerinde temel pilotaj eğitimini çok uygun koşullarla alabilmektedirler.

Bunun haricinde; öğrencilerimizin sadece Havacılık Sektörü’nde değil, diğer tüm lisans programlarını da hiç tereddütsüz tercih edebilmeleri için tüm öğrencilerimiz tüm derslerde yetiştirilmektedirler. Böylece ileride öğrencimiz bir Tıp doktoru, bir mimar, bir mühendis olmayı seçecekse de; tüm ihtiyaç duyacağı eğitim okulumuz tarafından verilecektir. Bu eğitim hafta içi birebir etütlerle ve hafta sonu üniversite hazırlık kurslarıyla desteklenecektir.

Okulumuzdan mezun olan her öğrenci Avrupa Dil Pasaportu olan CLA (City of London Academy) sertifikasına sahip olurlar. Ayrıca İngiltere, Almanya, Amerika ve Kanada’daki okullarla exchange programları tarafımızdan tertiplenerek öğrencilere çift diploma sahibi olma imkanı sunulmaktadır. Bunun yanında öğrencilerimiz Uluslararası Mesleki Yeterlilik Belgesi olan Europass sahibi olarak mezun edilirler.

Akıllı okullarda 1. Zorunlu yabancı dil olarak yoğunlaştırılmış İngilizce programına ek olarak yine zorunlu 2. yabancı dil eğitimi de verilmektedir.

Öğrencilerimiz okulumuzda sadece Akademik anlamda yetiştirilmezler. Sportif ve Kültürel her türlü alanlarda; Spor, Müzik, Resim branşlarında; Kulüp içi ve Kültürel faaliyetlerde öğrencilerimizin sosyallikleri de en üst düzeyde desteklenmektedir.

Ayrıca yine okullarımız tarafından tüm öğrencilerimiz için yurt dışı yaz stajları da organize edilmektedir. Böylece öğrencilerimiz farklı kültürler ile tanışma imkanı bulurken, sahada kendi mesleklerini işin erbabının yanında uluslararası normlarda öğrenme şansı yakalamaktadırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here