Total Petrollerinin Başkanı Uçak Kazasında Öldü! (Video)

Rusya'nın başkenti Moskova’nın “Vnukova” havalimanında inanılması güç bir uçak kazası meydana geldi. Feci kazada Fransız petrol şirketi 'Total'in Başkanı Christophe de Margerie yaşamını yitirdi.

0
2176

Özel Falcon tipi uçak havalanmak üzere pistte sürat kazandığı sırada önüne çıkan kar temizleme aracıyla çarpıştı.

İnanılması güç uçak kazası gece yarısından birkaç dakika sonra yaşandı. VIP yolculara hizmet veren Falcon-50 tipi özel jet Paris’e gitmek üzere piste çıkarak sürat toplamaya başladı.

Uçak tam pistin ortasına ulaştığında karşısına kar temizleyen aracı çıkıverdi. Özel jet kar temizleme aracıyla çarpışmasından sonra birkaç metre havalandıktan sonra alevler içerisinde piste geri çakıldı.

Rusya Soruşturma Komitesi yetkilisi Tatyana Marozova, akıl almaz ve aynı zamanda feci uçak kazasında 5 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ölenler arasında uçaktaki iki pilot ve hostes ile bir Fransız petrol şirketinin üst düzey yöneticisinin bulunduğunu isim vermeden duyurdu. Hayatını kaybeden beşinci kişinin ise kar temizleme aracının sürücüsü olduğu söylendi.

Kazada hayatını kaybeden VIP yolcunun kimliği kazadan üç saat sonra ortaya çıktı. Lifenews ajansının duyurduğunu göre bu kişi Fransız Total petrol şirketinin Başkanı Christophe de Margerie’ydi. Petrol şirketi de  63 yaşındaki Margerie’nin kazada öldüğünü doğruladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here