Fırat Tanış HezarfenDergi Özel Röportajı

Fırat Tanış ile yapmış olduğumuz röportajda Türk Hava Kurumu, havacılık ve siyaset, türk sivil havacılığı konularında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

0
6032

Fırat Tanış ile yapmış olduğumuz röportajda Türk Hava Kurumu, havacılık ve siyaset, türk sivil havacılığı konularında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

-Uçaklarla ilk tanışmanız ne zaman ve nasıl oldu?

2001 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivaline ilk gidişimde, ilk defa uçağa binmiş oldum. Yolcularının tamamı, Yeşilçam sinemasının usta oyuncuları olan uçağın, o güne kadar hayatımda hiç alışkın olmadığım bir hızla hareket edip, tekerleklerin yerden kesildiğini hissettiğim o an; bir kaza sonucu düşmesi halinde, mesleki kariyerimi zirvedeyken bitireceğimi düşünmek gibi münasebetsiz bir şeyin aklımdan geçtiği, doğrudur. Nasıl gerilmişsem artık 🙂 Tabii daha sonra alışıyor insan.

-Uçak yolculuğunuz esnasında unutamadığınız bir olay var mı?

Çok şükür ki yok ! (hala alışamamış)

-Türk Hava Kurumu size neyi ifade ediyor?

Üç şeyi:

  1. Çocukluğumun kurban bayramlarında, derileri kabul eden silik kadın sesini.
  2. Okumayı öğrendiğim ilk zamanlar, bağış toplamak için dağıtılan zarflarda, defalarca yanlış okuduğumun farkına varmaksızın tekrar tekrar okuduğum veciz sözü (“İstanbul göklerdedir” ?????)
  3. Benimle yaşıt hala oğlumun, çocukken kağıt uçak yaparak başlayan ve bu gün kendi uçağını yapıp uçurduğuna tanık olduğum muazzam tutkusunu.

fırat tanış hezarfen -Türk Havacılığı’nın geleceği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Gelecekte kuş bakışı bir dünyada, sınır hayal etmiyorum.

-Siyasiler havacılığa hak ettiği önemi veriyor mu? Sizce neden?

“E sınırların olması onların işine geliyor”, desem …

 -En çok tercih ettiğiniz havayolu firması ve sebebi?

Çok net söylüyorum, bilmiyorum. Daha doğrusu ben tercih etmiyorum.Çoğunluk film çekimleri için uçak yolculukları yapıyorum. Zaman faktörü çoğunlukla bir seçim şansı tanımıyor.

Röportaj: Doğukan YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here