Habom Tanıtım Videosu

0
4634

TURKISH HABOM, 2013’de İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde kurulu olan 2 ayrı hangar bakım merkezinde  Türk Hava Yolları şirketinin alt kuruluşu olarak, ticari uçaklara hat bakım, üs bakım, komponent ve uçak tip eğitimleri hizmetleri vermek amacıyla kuruldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı yerleşkesi EASA, FAA, SHGM ve diğer bölgesel birçok otorite tarafından bakım ve eğitim (teorik/pratik) hizmeti verme onayına sahip olan TURKISH HABOM’un Sabiha Gökçen tesisleri de SHGM ve FAA tarafından aynı yetkiye sahiptir.

İstanbul Ataturk Havalimanı yerleşkesindeki hangarlar boyutları itibariyle dar gövdeli ve geniş gövdeli uçakların aynı anda bakımlarının yapılmasına uygundur. Bu tesiste aynı anda 16 dar gövdeli uçak ya da 4 geniş, 8 dar gövdeli uçak için bakım hizmeti verilebilmektedir. Ayrıca bu tesiste bulunan boya hangarı ile uçaklara özel boyama hizmeti de sunulmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı yerleşkesi içerisinde biri dar diğeri geniş gövde olmak üzere 2 ayrı bakım hangarı bulunmaktadır. Geniş gövde hangarı henüz yapım aşamasında olduğundan, bakım uygulamaları için yalnızca dar gövde hangarı kullanılmaktadır. Dar gövde hangarında aynı anda 11 adet uçak için bakım hizmeti verilebilmektedir.

Bugün TURKISH HABOM, 4 kıtadan 18 den fazla havayoluna hizmet vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here