Dikkat..! Gökten İnsansız Hava Aracı Yağıyor

Hatay'ın Kumlu ilçesine bağlı Gülova Mahallesi yakınlarında bir insansız hava aracı düştüğü bildirildi. Bir tarlaya düştüğü belirtilen insansız hava aracıyla ilgili güvenlik güçlerinin çevre güvenliği sağladığı, incelemenin sürdüğü belirtildi.

0
3225

Gün geçmiyor ki gökten yeni bir insansız hava aracı düşmesin. Son günlerde Rusya’nın Suriye savaşına müdahil olması ile sınırımızda hava hareketliliği başladı. Radar kilit uygulamarı, düşen insansız hava araçları derken ülkemize ne karada ne de havada huzur kalmadı. Alınan bilgiye göre, dün akşam yapılan bir ihbar üzerine sınıra 10 kilometre uzaklıktaki Gülova Mahallesi kırsalında jandarma ekiplerince arama çalışması başlatıldı. Pamuk ekili bölgede insansız hava aracının yerinin tespit edildiği bildirilirken, güvenlik güçleri bölgeye girişleri yasakladı.

Hatay Valisi Ercan Topaca ve Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras’ın da olayla ilgili bilgi almak için olay yerinde bulunduğu öğrenildi.

Kilis’in Suriye sınırı yakınlarında da 16 Ekim Cuma günü bir insansız hava aracı, Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı uçaklar tarafından düşürülmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here