Uçak Bakım Mühendisleri, Yolun Sonu Göründü

0
5060

Değerli Arkadaşlarım,

Uçak Bakım Mühendisliğini ve uçak bakımını konuşmak için her yıl TYP programı açılmasını beklemek takdir ve tensip edersiniz ki doğru değildir.

TYP duyurusu akabinde söylenen yaldızlı sözlerin bir gün sonra unutulması, Uçak Bakım Mühendislerine damga vuran umut verici vaatlerin kısa süre içinde hiçe sayılması yıllardır tekrarlanan kısır bir döngüdür.

Uçak Bakım Mühendisi demek havacılık demektir.

Uçak Bakım Mühendisi Havacılık sektöründe şuur ve idrak kilidinin açılmasına önayak olan ilim ve yeteneklerin anahtarıdır.

Uçak Bakım Mühendislerimizin meseleleri 365 günün tamamında konuşulmalı, eksik ve ihtiyaçları herkes tarafından dile getirilmeli, netice olarak çözüme kavuşturulmalıdır.

Şunu bir defa önemle ifade etmeliyim ki, Uçak Bakım Mühendisleri mutsuz olan bir şirketin yarınları umutsuz, belirsiz ve risklidir.

Uçak Bakım Mühendisleri bitkin ve yılgın olan bir havacılık şirketinin heyecan pınarları kurumaya, hayat damarları tıkanmaya yüz tutmuştur.

İbn-i Sina, bilim ve sanatın takdir edilmediği yerden göç edeceğini ikazla söylemiştir. Ülkemizde Uçak Bakım Mühendislerine takdirin her geçen gün azaldığı şu günlerde arkadaşlarımızın bir bir göç yoluna merak saldığı göz ardı edilmemelidir.

Öteden beri Türkiye’de havacılık sistemine muhalif bakan gayri milli ve gayri ahlaki yönetici zihniyetin var olan tedrisattan sivrilerek bugünkü durumlarına nasıl geldikleri teferruatlı şekilde sorgulanmalıdır.

Demek ki havacılık sistemindeki zafiyetler öyle noktaya gelmiştir ki, hainler arka arkaya üremiş, milli ve manevi değerleri istismar eden defolu yüzler sektörümüzün içerisinde anormal ölçüde çoğalmıştır.

Müşterek doğrularımızı reddeden, havacılık kimliğimizi tahrip eden, yıllarca almış olduğumuz eğitim kazanımlarımızı hazmetme zorlukları çeken güruh yıllar içinde kinlerini büyüte büyüte, öfkelerini bileye bileye bu noktaya gelmiştir.

Bilinmelidir ki mühendisler, pilotlar, hostesler ve tüm havacılık personeli ile birlikte havacılık sektöründe ulaşacağımız seviye, çalışan personellerin bizi götürmek istedikleri ve götürebildikleri yere kadar olacaktır.

Daha iyi insan, daha mükemmel personel, daha saygın yönetim ve daha büyük sektör olabilmek için onlara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.

Bu sebeple Havacılık sektörünün bel kemiği konumunda olan Uçak Bakım Mühendislerini hak ettiği konuma getirmek ve yeterli istihdamı sağlamak bizler için vatani bir görev olmalıdır.

 Doğukan YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here