Uçaklar, Kapıları Açık Olarak Kalkış Yapabilir Mi?

Uçakların sahip olduğu aerodinamik yapı nedeniyle hareket kabiliyeti çok yüksektir fakat uçak üreticileri pilotların çok fazla söz sahibi olmasını istemiyor

3282

Uçaklar sahip olduğu aerodinamik yapı nedeniyle hareket kabiliyeti çok yüksektir. Fakat uçak üreticileri kullanıcıalrın yani pilotların uçaklar üzerinde çok fazla söz sahibi olmasını istemiyor. Özellikle Airbus çoğu acil durumda uçağı pilota teslim etmeden gerekli önlemleri kendi almaktadır. Buna rağmen pegasus uçak kapısı kapısı açık olarak nasıl kalkış yaptığını görmek ister misiniz?

Pegasus Uçağı Kargo Kapısı Açık Olarak Havalandı

Pegasus’a ait tarifeli uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 13.40’ta Köln’e hareket etti. Beykoz’a doğru seyreden uçakta, kargo kapısının açık olduğuna dair ikaz ışığının yandığını tespit eden kaptan pilot, durumu hava trafik kontrol kulesine bildirdi.

İniş için gerekli izinlerin alınmasının ardından uçak, yakıtın boşaltılması için Karadeniz üzerinde yaklaşık 50 dakika tur attı.

Uçak, saat 14.50’de havalimanına sorunsuz iniş yaptı. Hangara çekilen uçak, yapılan kontrollerin ardından saat 15.40’ta Köln’e hareket etti..